4 Newsletter Sektorowej Rady ds. Kompetencji Sektora Finansowego grudzień 2017

W numerze:

Pomagamy się Rozwijać! – pierwszy rok za nami

Sektorowa Rada ds. Kompetencji Sektora Finansowego działa już od roku! W pracę Rady zaangażowało się znakomite grono ekspertów i praktyków rynkowych, przedstawicieli instytucji finansowych, organizacji branżowych, instytucji publicznych oraz środowiska akademickiego i szkoleniowego. Do członków Rady dołączyli obserwatorzy, w tym Ministerstwo Finansów, oraz partnerzy współpracujący. Rada postawiła sobie ambitne cele: ma wesprzeć proces transformacji sektora do nowego modelu środowiska pracy, opartego na cyfryzacji, robotyzacji, sztucznej inteligencji, współpracy z fintechami. To wymaga nowych umiejętności pracowników, którzy powinni tworzyć nową jakość doświadczenia dla klientów, zgodnego ze zmieniającymi się oczekiwaniami i w dostosowaniu do indywidualnych potrzeb. 

Mariola Szymańska-Koszczyc
Wiceprezes Zarządu Warszawskiego Instytutu Bankowości, Animator Rady
Czytaj więcej ...
Film promocyjny Rady

Zapraszamy na premierę filmową. Obejrzyj i dowiedz się, czym zajmuje się Rada, jakie stawiamy przed sobą wyzwania i jak widzimy  efekty projektu w perspektywie roku 2023.
Kompendium Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji

Mała encyklopedia Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji przybliża kształt i zasady działania wdrażanego w Polsce systemu kwalifikacji. Zawiera przystępny opis 50 haseł umożliwiających zrozumienie istoty rozwiązań systemowych. 
Czytaj więcej ...
Piąte posiedzenie plenarne Sektorowej Rady ds. Kompetencji Sektora Finansowego.

8 grudnia 2017, w rok po ukonstytuowaniu się Rady, Sektorowa Rada ds. Kompetencji Sektora Finansowego spotkała się po raz piąty na plenarnym posiedzeniu. Dużo uwagi poświęcono tematyce etyki w relacjach bank-klient oraz pracodawca-pracownik.

 


Czytaj więcej ...
Świąt spokojnych i radosnych!